Pozbywamy się plam

Posted by admin on Sierpień 10, 2016
różne

Palmy na ubraniach, tapicerce czy dywanie mogą pojawić się zupełnie niespodziewanie, na przykład podczas wizyty gości rodzinnego obiadu, czy relaksu przy kawie i deserze. Skutecznie psują nasz humor, ponieważ od razu zaczynamy myśleć o tym, jak trudno będzie nam usunąć tego rodzaju zabrudzenia. Niektóre z nich, nie tylko plamy z jedzenia, są naprawdę uciążliwe. warto poznać skuteczne sposoby na pozbycie się plam z różnych produktów żywnościowych i nie tylko.

Metoda na plamy.

Jeżeli chcemy usunąć plamę ręcznie za pomocą proszku do prania czy odplamiacza, najpierw trzeba ją wysuszyć. W przeciwnym razie naokoło zabrudzenia pozostanie otoczka. Detergent trzeba również dobrze wypłukać z tkaniny, w tym samym celu. W sklepach mamy naprawdę spory wybór uniwersalnych preparatów do odplamiania, jednakże czasami czas na goni, więc musimy działać domowymi sposobami, które są naprawdę skuteczne. Na przykład plamy z atramentu usuniemy mocząc ubranie w gorącej wodzie z  solą. Później trzeba zabrudzenie spirytusem i wyprać.

Uciążliwe plamy z buraczków usunąć z dywanu czy kanapy można posypując obficie boraksem. i wypłukując go gorącą wodą. Trzeba uważać jednak, by potem wysuszyć miejsce i nie przemoczyć dywanu czy mebla. Plamy z białego wina od razu posypujemy solą. Potem pierzemy w gorącej wodzie.

Zabrudzenia z czarnej jagody usunie się octem bądź sokiem z cytryny. Jest to trudne zadanie, ale  może się udać, jeżeli będziemy wytrwali. Być może trzeba będzie podejść do wywabiania plamy kilka razy. Równie trudne są plamy z czekolady. Pomoże na nie mleko bądź papka powstała z połączenia żółtka i gliceryny. Potem można jeszcze poprawić skutek czyszczenia praniem w  dobrym proszku lub z dodatkiem odplamiacza. Czerwone wino zawsze posypuje się solą, wcierające je w plamę i cały czas zmieniając sól na czystą, aż do zadowalającego skutku.

Zabrudzenia z flamastra z ubrań czy innych rzeczy pomoże usunąć gliceryna. Plamy z herbaty pomoże nam pokonać woda utleniona z dodatkiem amoniaku. To działa nawet na starsze zabrudzenia.

Comments are closed.